Nowe pracownie w centrum medycznym za 2 mln 600 tys. złotych, w tym zakup specjalistycznych urządzeń oraz dostosowanie do nowoczesnego kształcenia sal dydaktycznych. Tak będzie wyglądało nowe centrum symulacji medycznej w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

Pielęgniarstwo w bialskiej szkole funkcjonuje od osiemnastu lat. Kształcą się tu studenci zarówno z Polski jak również zza granicy, w tym z Azji i Afryki. Ci, którzy wybrali ten kierunek, są przekonani, że po studiach nie będą musieli się martwić o znalezienie pracy. Teraz bialscy studenci będą uczyć się w najnowocześniejszych warunkach - przypominających prawdziwy szpital. To centrum symulacji medycznej. Pacjentów zastąpią w nim fantomy. Po przeprowadzeniu każdego zabiegu jest czas na ocenę podjętych przez personel działań.

Prace nad przygotowaniem nowego centrum mają ruszyć zaraz po Nowym Roku. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w dawnym budynku biurowym Biaweny. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą ze środków unijnych. Koszt wyposażenia to 2 mln 200 tys. złotych; 400 tys. pochłonie modernizacja sal dydaktycznych.