W piątek w Lublinie, jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku. Poruszający "Genocyd. Tryptyk o kanonie nadziei", to koncert, na który składają się premierowe wykonania dzieł trzech kompozytorów: Gruzina, Ukraińca i Polaka. Kompozycje to hołd złożony ofiarom ludobójstwa oraz uniwersalne przesłanie pokoju. Koncert w Centrum Spotkania Kultur zrealizuje TVP3 Lublin, a pokaże TVP 2.

To będzie wyjątkowe widowisko muzyczne. Wyjątkowe, bo symfoniczne i poświęcone męczennikom z trzech krajów. Duchownym, którzy w obozach koncentracyjnych oddali życie za współwięźniów.

Niezwykła ideologia to jedno. Niezwykła strona artystyczna tego poruszającego tryptyku o kanonie nadziei - to drugie. Oprawa artystyczna piątkowego koncertu - jak zapewniają autorzy - ma być spektakularna.

Wydarzenie w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będzie też sporym wyzwaniem realizacyjnym, bo koncert w całości zostanie zarejestrowany i wyemitowany na ogólnopolskiej antenie, w TVP 2.

"Tryptyk o kanonie nadziei" w piątek o godzinie 19 w Lublinie. Premiera telewizyjna widowiska - 28 stycznia przyszłego roku w TVP 2.