Czują się oszukani i rozgoryczeni, chcą normalnego skomunikowania z miastem. Mieszkańcy ulicy Bliskiej w Lublinie domagają się połączenia z Nałęczowską tak jak było to dotychczas. Miasto obiecuje, że niebawem powstanie przejście piesze, a ulica ma być przebudowana.

Jeszcze do poniedziałku wszystko było zgodnie z umowami - czyli możliwy był przejazd ulicą Bliską w stronę ulicy Nałęczowskiej i Wojciechowskiej. Teraz ku zaskoczeniu mieszkańców ponad kilometrowy odcinek jest drogą ślepą.

I choć miasto drogę utwardziło, to mieszkańcy twierdzą, że na długo takie rozwiązanie nie wystarczyło. Ratusz tłumaczy, że wszystko idzie zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami. Obiecując również, że zaprojektuje ulicę i ją przebuduje. Dokumentacja ma być gotowa na początku przyszłego roku, a cała ulica najwcześniej gotowa będzie w 2019 roku. W ciągu kilku najbliższych dni wykonane ma zostać przejście piesze w kierunku Nałęczowskiej.

Ulica Bliska, to boczna Nałęczowskiej - ta jest przebudowywana w związku z trwającym przedłużeniem Bohaterów Monte Cassino. Do Nałęczowskiej mieszkańcy mieli ok 40 metrów, a w kierunku Wojciechowskiej prawie kilometr.