Blisko stu wystawców z całej Europy, pokazy najnowszego sprzętu i konferencje branżowe. W Targach Lublin trwają Targi Sadownicze Best Berries. To największa w Polsce impreza branżowa poświęcona uprawie owoców miękkich. Towarzyszą jej organizowane już po raz czwarty Targi Producentów Marek Własnych i Produktów Naturalnych.

Tak bogata oferta zadowolić może najbardziej wymagających. Wśród wystawców pojawili się tacy, którzy przywieźli do Lublina prawdziwe nowinki z branży ogrodniczej.

Tegoroczną edycję targów ogrodniczych zdominowały owoce miękkie. Z Lubelszczyzny pochodzi prawie 80 proc. krajowej produkcji malin, prawie połowa wszystkich polskich porzeczek oraz 30 proc. truskawek.

Wśród odwiedzających nie brakowało producentów z całego regionu, którzy szukali tu konkretnych produktów dla swojej produkcji. Targom Sadowniczym towarzyszą organizowane już po raz czwarty Tragi Producentów Marek Własnych i Produktów Naturalnych.

Targi potrwają do piątku. Wstęp jest bezpłatny. Uroczystej inauguracji towarzyszyło rozstrzygnięcie VI edycji konkursu Rolnik Lubelszczyzny organizowanego przez lubelski Urząd Marszałkowski.