To będzie nie lada gratka dla miłośników lotnictwa. W czerwcu w Świdniku odbędzie się Air Festival. Będzie częścią ogólnopolskich obchodów stulecia polskiego lotnictwa oraz odzyskania niepodległości. Dziś organizatorzy przedstawili szczegóły imprezy.

Samoloty historyczne, akrobacyjne, śmigłowce, pokazy nocne a także polskie siły powietrzne będzie można zobaczyć już w czerwcu w Świdniku.

W 2018 roku Świdnik będzie obchodził 100-lecie urodzin lotnika Tadeusza Góry, który był związany z miastem. Dodatkowo 80 lat temu powstała Szkoła Pilotów im. marszałka Rydza Śmigłego. Program Air Festivalu będzie się składał z części historycznej, cywilnej, sportowej i wojskowej.

W Świdniku będzie można zobaczyć samolot Sumbarine Spitfire, który brał udział w II wojnie światowej, a także znane wszystkim F16, MIG-i 26 czy śmigłowce wyprodukowane przez PZL Świdnik. Air Festival Lotniczy odbędzie się od 8 do 10 czerwca na lotnisku trawiastym w Świdniku. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy uczestników każdego dnia.