Jeśli budować, to tylko w Świdniku - zachęcają urzędnicy i wystawiają na sprzedaż dwie działki pod bloki wielorodzinne. Termin nadsyłania ofert w przetargu na ich zakup mija 20 listopada. Miasto liczy na inicjatywę deweloperów. Tymczasem, już teraz w Świdniku powstają inne inwestycje mieszkaniowe.

Obie działki przy ul. Gen. Grota-Roweckiego w Świdniku mają po pół hektara i są przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne, w blokach do czterech pięter. Władze miasta mają nadzieję, że tym razem znajdą się chętni na ich zakup.

Cena wywoławcza każdej z działek to nieco ponad 800 tys. zł, a to tylko część większego kompleksu, który miasto kupiło od popularnego koncernu w 2011 roku. Teren jest podzielony na osiem części.

Tuż obok przy ul. Pileckiego swoje inwestycje mieszkaniowe realizuje Świdnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jeśli chodzi o miejskie działki, spółdzielnia jest zainteresowania terenem przy ul. Klonowej. W tym przypadku potrzeba jednak zgody radnych na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Sprawa trafi na sesję w przyszłym roku.

Potrzebę budowy kolejnych mieszkań w Świdniku potwierdza jeden z deweloperów. Tylko w okolicach ulicy Klonowej firma postawiła i sprzedała 600 mieszkań. Za kilka lat ta liczba może dojść do tysiąca, bo ciągle powstają nowe bloki.

W Świdniku jest też realizowany program Mieszkanie Plus. Na początek, w 2020 roku ma powstać sto mieszkań, w kolejce do lokali czeka 350 rodzin.