Trwa zbiórka zniczy na polskie cmentarze na Wołyniu. To wspólna akcja lubelskiego oddziału TVP3 Lublin i towarzystw kresowych. Zachęcamy Państwa do symbolicznego wsparcia miejsc pamięci na Ukrainie. Znicze można przynosić do naszej siedziby do 1 listopada.

Dziś znicze przynieśli do TVP3 Lublin uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie. Dzieci opowiadały o akcji w swoich domach. W akcję zaangażowały się wszystkie klasy. Był nawet konkurs, która z nich zbierze najwięcej zniczy. Przy tej okazji dzieci dowiadywały się o polskich cmentarzach na Wołyniu. Za wschodnią granicą wciąż wiele miejsc czeka na upamiętnienie.

"Znicze dla Wołynia" to wspólna akcja TVP 3 Lublin, lubelskiej Komendy OHP i Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej. Została zapoczątkowana 8 lat temu przez polski konsulat w Łucku i lubelskie środowiska kresowe.

Z wyjazdu na Wołyń powstanie reportaż. Znicze można przynosić do 1 listopada do siedziby TVP 3 Lublin przy ul. Raabego 2. 1 listopada na lubelskich i kraśnickich nekropoliach będą je zbierać wolontariusze. Potem zapłoną na polskich grobach na Wołyniu.