26 listopada 2017 r., Lublin

26 listopada o godzinie 17:00 odbędzie się już czwarta edycja projektu Pozytywna Energia, prowadzonego przez Fundację Praca Moc Energia. W związku z rosnącym zainteresowaniem wydarzeniami dobroczynnymi organizowanymi pod tą nazwą, impreza została przeniesiona do Akademickiego Centrum Kultury UMCS – Chatki Żaka. Środki pozyskane na koncercie wspomogą rehabilitację małoletniego Krzysia, który walczy z rzadką chorobą genetyczną, jaką jest Zespół Alstroma.

Po dłuższej przerwie w Kozim Grodzie zagości legenda polskiej muzyki – Kobranocka. Twórców takich sztandarowych utworów jak „Kocham Cię jak Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać” nie trzeba przedstawiać nikomu. W tym roku wypadają już 32 lata działalności punk’n’rolla w najlepszym wydaniu. Od niedawna Kobranocka prezentuje swoją twórczość również w akustycznym wydaniu i właśnie w takim ujęciu usłyszymy ich muzykę w listopadzie. Będzie to pierwszy tego typu koncert zespołu w Lublinie.

Tego dnia pozytywny nastrój stworzy, jak przy wszystkich dotychczasowych edycjach, polski artysta kabaretowy, aktor teatralny i telewizyjny, Przemysław Gąsiorowicz. Artysta związany m.in. z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy zaprezentuje autorski program kabaretowy.

Pomiędzy nimi na scenie Chatki Żaka zagości lubelska Grupa Nizar, znana z widowiskowych pokazów fireshow. Tym razem w pomieszczeniu zobaczymy ich krótkie teatralne pokazy z użyciem świateł ledowych. (za: materiały organizatora)