Jeszcze przez kilka dni można składać wnioski w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Lubartowie. W planach jest budowa ok. 90 lokali "pod klucz". Ale jak na razie zainteresowanie programem jest mniejsze, niż się spodziewano.

Działka przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki w Lubartowie - to właśnie tu planowana jest budowa trzech bloków w ramach rządowego programu. Do tej pory do Urzędu Miasta w Lubartowie wpłynęło ok. 50 wniosków od zainteresowanych programem. Formularz jest prosty: chodzi m.in. o podanie członków rodziny i dochodów.

Początkowo w Lubartowie mówiło się nawet o 170 mieszkaniach. Wygląda na to, że zapotrzebowanie wśród mieszkańców jest mniejsze. Burmistrz podkreśla, że rynek dla inwestora jest trudny. Oferty podrożały. Ale jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, mieszkania mają być oddane do użytku na początku 2019 roku. Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Lubartowa. Czynsz, bez kosztów eksploatacji i mediów szacowany jest od 15 złotych za metr kwadratowy. Wnioski są dostępne w urzędzie i na miejskiej stronie w internecie. Można je składać do 16 października.