To wyjątkowe muzeum. Muzeum, w którym można zobaczyć koszulki, rękawice bokserskie, rowery, medale i buty piłkarskie. Lubelskie Centrum Historii Sportu cały czas pozyskuje nowe eksponaty, które świadczą o chlubnej historii zawodników związanych z naszym regionem. W oczekiwaniu na sukcesy kolejnego pokolenia sportowców do muzeum dojechał kolejny eksponat, tym razem z Hiszpanii.

Rower hiszpańskiego mistrza kolarstwa, Alberto Contadora - to najnowszy eksponat w lubelskim Centrum Historii Sportu. Pamiątka nietypowa, bo z lubelskim sportem nie jest związana. Ale równie wartościowa. Zdecydowana większość eksponatów to jednak historia lokalnych sukcesów.

W muzeum znajdują się 4 medale olimpijskie - Tomasza Wójtowicza, Leszka Duneckiego, Andrzeja Głąba i Arkadiusza Onyszko - wicemistrza olimpijskiego w piłce nożnej w Barcelonie w 1992 roku. Obecny trener bramkarzy lubelskiego Motoru przyznaje, że chciał w ten sposób podzielić się pamięcią o tamtych czasach z innymi.

Choć muzeum nie jest zbyt duże, to znajdzie się miejsce dla wielu innych pamiątek - mówią jego prowadzący. Centrum Historii Sportu powstało w październiku ubiegłego roku. Do tej pory odwiedziło je blisko 20 tysięcy osób.