Festiwal Braci Wieniawskich, Muz Słowiańskich i LubSmyki to obowiązkowe punkty w nowym sezonie artystycznym w Filharmonii Lubelskiej. W repertuarze także wydarzenia związane z rocznicą odzyskania niepodległości i jubileuszu KUL.

Filharmonia Lubelska i jej repertuar to trzy filary - Orkiestra Symfoniczna - najstarsza i flagowa, Chór Lutnia Lubelska odnoszący coraz większe triumfy i Zespół Muzyki Dawnej - Orkiestra Barokowa - najmłodsza, ale już może pochwalić się sukcesami. To na bazie tych zespołów opracowany został repertuar na cały sezon.

Pod koniec poprzedniego sezonu artystycznego doszło w Filharmonii do personalnych zawirowań. Od dwóch miesięcy funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii sprawuje dr hab. Piotr Wajrak i już zapowiada rewolucję. Na pewno jest kontynuacja festiwali - od festiwalu Campi po Festiwal Muzyki Współczesnej. Będą dzieła baroku, ale także klasycyzmu. Filharmonia nie zapomina o najmłodszych. Są koncerty dla dzieci poniżej 3 roku życia i dla młodzieży.

Sezon 2016/17 w Filharmonii Lubelskiej rozpoczyna się 29 września. Dodajmy, w ubiegłym roku z propozycji Filharmonii skorzystało ok. 53 tys. osób.