MKS Perła Lublin - taką nazwę nosi od dzisiaj drużyna lubelskich szczypiornistek, 19-krotnych mistrzyń Polski. Z nowym sponsorem tytularnym zespół zapowiada walkę o 20. złoto dla Lublina.

Współpraca zespołu lubelskich szczypiornistek z lubelskim browarem trwa od kilku lat. Teraz, gdy po 4 latach współpracy z zespołem pożegnał się poprzedni sponsor - Selgros, finansowe wsparcie Perły, oficjalnego sponsora tytularnego będzie większe.

Nową umowę o ścisłej współpracy podpisał dziś prezes klubu MKS i dyrektor generalny firmy Perła Browary Lubelskie, który podkreślał, że obie strony porozumienia to podmioty, które osiągnęły sukces na rynku i nie tylko. Oba zasłużyły się też dla promocji Lublina i regionu.

Zespół piłkarek i nowy sponsor tytularny mają nadzieję, że ich współpraca będzie obopólnie korzystna. W ostatnim czasie doszło do kilku istotnych zmian w kadrze lubelskich szczypiornistek.

Do Lublina przyjechały nowe zawodniczki z Kingą Achruk, kapitanem polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na czele. Zmienił się też trener zespołu, którym został Ryszard Lis. Za 4 dni MKS Perła Lublin rozegra w Kielcach pierwszy mecz w nowym sezonie. Rywalem zespołu będzie Korona Handball Kielce. Pierwszy mecz w roli gospodyń zostanie rozegrany 13 września przeciwko KPR Gminy Kobierzyce. Podczas spotkań rozpoczynającego się sezonu zespół będzie występował w nowych strojach.