W najbliższą niedzielę odbędą się wojewódzkie dożynki. Na święto plonów do Radawca marszałek województwa lubelskiego zaprasza rolników z całego regionu. To okazja do podsumowania plonów i świętowania po miesiącach ciężkiej pracy. Dziś poznaliśmy starostów dożynek.

Starostami tegorocznych dożynek będą: Grażyna Pietrak - starosta roku 2016, pochodzi ze wsi Moszna oraz Andrzej Gajda - rolnik z gminy Ulan-Majorat. Dla obojga to debiut w tej roli. Oboje prowadzą kilkudziesięciohektarowe gospodarstwa rolne. Zakończyli żniwa i są zadowoleni z plonów.

Zbiory zbóż zadowalają rolników na Lubelszczyźnie. Straty liczą natomiast sadownicy. Wiosenne przymrozki zniszczyły wiele drzew i krzewów owocowych. Powodów do świętowania nie mają też hodowcy trzody chlewnej, którą atakuje wirus ASF.

Tegoroczne święto plonów - kwadrans przed godziną 10.00 rozpocznie korowód z wieńcami. Z pewnością nie zabraknie też innych atrakcji. Będą: pachnący chleb, regionalne produkty, gry i zabawy dla najmłodszych. Dla nieco starszych odbędą się wystawy maszyn rolniczych. Oprawą muzyczną zajmą się zespoły ludowe, zaś gwiazdą wieczoru będzie Natalia Nykiel.