Program Mieszkanie Plus w Zamościu. Są już stosowne porozumienia, a prezydent liczy, że w przyszłym roku ruszą prace budowlane. Zamość będzie trzecim, po Białej Podlaskiej i Świdniku miastem, w którym powstaną mieszkania plus.

W Zamościu na mieszkanie komunalne czeka 450 rodzin. Choć nowych lokali przybywa, to jak w wielu innych miastach nie jest o nie łatwo, zwłaszcza młodym. Władze Zamościa już w lutym ogłosiły chęć przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. Realizacja jego założeń nabiera tempa. Ratusz, TBS i Bank Gospodarstwa Krajowego zawarły wstępną umowę. Umowa obligująca do rozpoczęcia prac ma być podpisana jeszcze we wrześniu.

Po podpisaniu umowy, wyłonieniu wykonawców i zawiązaniu spółki celowej, prace budowlane mogą ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Ich szacunkowy koszt to 13 milionów złotych. Za te pieniądze powstanie 105 mieszkań w dwóch blokach. Metr kwadratowy ma kosztować od 12 do 17 złotych. Pierwsi mieszkańcy Zamościa do mieszkań plus wprowadzą się prawdopodobnie za dwa lata.