"Dziennik Wschodni" po raz 21. wyróżnił najlepsze firmy w regionie. Złota Stetka to ranking firm sporządzany na podstawie wielu kryteriów - liczą się między innymi przychody i zatrudnienie. W tym roku najwięcej nagród dostała spółka PGE Dystrybucja.

PGE Dystrybucja S.A. działa od 2009 roku. W ostatnim zatrudniała ponad 10 tysięcy osób, a jej zysk brutto przekroczył miliard złotych.

Po raz kolejny drugie miejsce zajęła Grupa Azoty Puławy, która okazała się najlepszym eksporterem. Spółka zarobiła w zeszłym roku prawie 320 milionów złotych zatrudniają prawie 3,5 tysiąca osób.

W tegorocznym zestawieniu dominowały spółki z udziałem Skarbu Państwa, jednak coraz większą rolę odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa. Plebiscyt pokazał, że dynamicznie rozwija się branża IT. Województwo staje się coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów, a zastrzyk unijnych funduszy przyspiesza rozwój przedsiębiorczości. Na gali Złotej Setki Dziennika Wschodniego przyznano wyróżnienia w kilkunastu kategoriach, honorując między innymi liderów każdej z branż.