Uniwersytet Otwarty KUL podsumował piąty rok swojej działalności. Inicjatywa najstarszej uczelni w Lublinie była pierwszym tego typu pomysłem w Polsce. Idea jest taka, by zdobywać wiedzę i rozwijać pasje bez względu na wiek. Uroczystość z udziałem najmłodszych studentów była zarazem podziękowaniem dla wykładowców, partnerów i przyjaciół Uniwersytetu.

Uniwersytet Otwarty to m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi. Dziś o tajemnicach ptaków opowiadał dzieciom dr Andrzej Kruszewicz, ornitolog, podróżnik i dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

W tym roku w zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL wzięło udział około dwóch tysięcy dzieci. Słuchały nie tylko wykładowców tej uczelni. Były też m.in. spotkania z lubelskimi muzealnikami, strażnikami granicznymi czy strażakami.

Od pięciu lat Uniwersytet Otwarty KUL organizuje kursy, wykłady, warsztaty i programy edukacyjne nie tylko dla najmłodszych; również dla młodzieży, dorosłych, całych rodzin, obcokrajowców, firm i różnych instytucji. Przez 5 lat z oferty Uniwersytetu skorzystało ponad 15 tysięcy osób. Wykłady wrócą po wakacyjnej przerwie.