Dobro można zmierzyć, a to dzięki Kilometrom Dobra - corocznej kampanii na rzecz między innymi osób niepełnosprawnych. W ciągu trzech lat zebrano 2,3 mln zł na realizację 80 celów. Jednych z nich jest zakup specjalnego samochodu przeznaczonego do transportu osób niepełnosprawnych w Zamościu, który dziś został oddany do użytku.

Zakupiony samochód to wspólne dzieło anonimowych darczyńców. Zbiórki prowadzono między innymi podczas koncertów i innych wydarzeń. Pieniądze zbierały parafie, szkoły i różnego rodzaju placówki. Dzięki ofiarności mieszkańców miasta, udało się zebrać potrzebną kwotę.

Ambasadorką akcji Kilometry Dobra jest urodzona w Zamościu aktorka - Beata Ścibakówna. Dziś przekazując samochód, który będzie wykorzystywany do transportu osób niepełnosprawnych, nie kryła wzruszenia.

Akcja Kilometry Dobra 2017 trwała od 1 marca do 11 czerwca. To jej kolejna edycja. Kampanii zawsze towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu jak najdłuższego ciągu monet o jednym nominale – stąd pochodzi nazwa całego przedsięwzięcia.