Dziś Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek. Bibliotekarze wyszli poza przestrzeń z regałami - i przekonywali, że wypoczynek z książką to doskonały pomysł. Można było znaleźć książkę dla siebie, zabrać ją do domu lub zostawić tę już przeczytaną.

Fotel pośród zieleni, rozmowa o wydawniczych nowościach i książka, która trafia w kolejne ręce - taka jest idea Dnia Wolnych Książek. Biblioteka przy ul. Relaksowej dziś wyszła z budynku. Bibliotekarze przekonywali też, że biblioteka to nie tylko miejsce spotkania z książką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Biblioteka przy ulicy Relaksowej - jedna z najmłodszych w Lublinie, pełni rolę osiedlowego domu kultury. Olbrzymią część odwiedzających stanowią młodzi mieszkańcy osiedla Botanik.

Biblioteka ma zarejestrowanych ponad 6 tys. 600 czytelników. Średnio w ciągu miesiąca odwiedza ją 1300 osób, które wypożyczają ponad 3 tys. książek. W ofercie są też audiobooki, warsztaty plastyczne, gier planszowych i wiele innych atrakcji.

Jutro Bibliotekarze zapraszają na Piknik Sensoryczny - będą książki dotykowe, drzewo zapachów i zabawy na, które dzieci nie zawsze mogą liczyć w domu. Piknik sensoryczny rozpocznie się o godz. 10.30. Wydarzenie będzie podsumowaniem cotygodniowych spotkań dla rodziców i opiekunów dzieci - tzw. Szeptanek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.