Pierwsze loty z Portu Lotniczego Lublin do Izraela. Połączenie uruchomiło dwóch przewoźników - Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Wizz Air. Podróżni z rejsów do Tel Awiwu będą mogli korzystać cztery razy w tygodniu. Pierwsi pasażerowie wylecieli dziś także do Burgas w Bułgarii. Szefowie portu oceniają, że to udany początek wakacyjnego sezonu. Dziś odnotowany został dzienny rekord operacji na lotnisku - było ich piętnaście.

Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych doleciał do Świdnika w nocy. Wczesnym rankiem zabrał do Tel Awiwu pierwszych pasażerów. Drugi rejs odbył się po południu. Starania, aby kierunek Izrael pojawił się na tablicy odlotów Portu w Świdniku trwały kilka lat. Szefowie linii lotniczych i lotniska ocenili, że ruch turystyczny Lublin-Izrael jest trwały i perspektywiczny. Loty do Izraela będą obsługiwały dwie linie lotnicze. Z dość dużą częstotliwością - 4 razy w tygodniu.

Izrael to cel pielgrzymek do Ziemi Świętej, ale też miejsce do zaplanowania zimowego wypoczynku, na weekend lub dłuższy pobyt. W Izraelu słońce świeci przez ponad 330 dni w roku – przypominała dziś o tym Strefa Relaksu utworzona na lotnisku.

Kierunek do bułgarskiego Burgas sprawdził się już w czasie poprzednich wakacji. I wszystko wskazuje na to, że w tym roku pasażerów nie zabraknie -szczególnie na bliskość lotniska.

Obecnie z lotniska korzysta 5 stałych przewoźników oferując rejsy na 16 trasach. Są zapowiedzi uruchomienia rejsów do Kijowa i Werony. W poprzednim roku lotnisko odprawiło ponad 377 tys. pasażerów. W 2017 roku port szacuje, że obsłuży około 400 tys. podróżnych.