Wielkie odliczanie do meczu Polska - Szwecja rozpoczęte. O godz. 20.45 nasi reprezentanci w Mistrzostwach Europy U-21 zmierzą się z reprezentacją Szwecji.

"Szanujemy Szwedów, ale nie ma mowy o obawie", a najczęściej "Mecz o wszystko". To dzisiejsze tytuły z prasy i internetu. Czyli sytuacja, do której polscy kibice przez lata mogli się przyzwyczaić.

Kiepsko się zaczął, bo w meczu otwarcia polska młodzieżówka, po słabej grze przegrała ze Słowacją 1:2. Pytanie, czy dziś następców Roberta Lewandowskiego będzie stać na metamorfozę. Na pewno będzie gorąco. Dosłownie i w przenośni. Zwłaszcza po słowach naszego piłkarza Krystiana Bielika, który po pierwszym meczu Polaków powiedział wprost: " Tak gramy jak trenujemy".

Szwedzi mogą liczyć na gorący doping swoich fanów, którzy zasiądą na trybunach Areny Lublin. Z danych przekazanych przez organizatorów turnieju, wynika, że będą to aż trzy tysiące kibiców w żółtych koszulkach. Żeby marzyć o awansie do półfinału, Polacy muszą dziś ze Szwecją wygrać. Początek meczu Polska - Szwecja na Arenie Lublin o godzinie 20:45.