Znamy już oświatowych liderów innowacji. Po raz piąty z inicjatywy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji nagrodzone zostały najbardziej innowacyjne szkoły z województwa lubelskiego. Wszystko to w ramach konkursu "Lider Innowacji" i projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji".

Najlepsi z najlepszych, tacy którzy udowadniają, że nauka u nich nie jest nudna, bo połączona z praktyką. Doceniane są tam inwencja i kreatywność w działaniu, a także reagowanie na potrzeby runku pracy.

Podczas gali podsumowującej tegoroczną edycję projektu "Szkoła Innowacji" przyznano tytuły Lidera Innowacji w kilku kategoriach. Nagrody powędrowały do najlepszej szkoły, dyrektora, nauczyciela, ucznia, nagorodzono też innowacyjną inicjatywę.

Podczas piątej jubieleuszowej gali przyznano także nagrody specjalne dla placówek, które brały udział w poprzednich edycjach konkursu i były nagradzane. Pomysłodawcą i organizatorem projektu certyfikacji jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Dotychczas w konkursie "Szkoła Innowacji" wzięło udział ponad 150 szkół ponadgminazjalnych z województwa lubelskiego.