Szykuje się gratka dla kibiców piłki ręcznej - finałowe mecze PGNiG Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. W maju gospodarzem finału będzie Lublin. Dziś poinformowali o tym na spotkaniu w ratuszu przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Spotkania będą transmitowane przez TVP Sport. Szkoda tylko, że w spotkaniach nie zobaczymy drużyn z regionu.

20 i 21 maja właśnie w Lublinie piłkarki i piłkarze ręczni zawalczą o cenne trofeum w hali Globus. Rywalizacja odbędzie się w nowej formule.

W sobotę 20 maja zmierzą się zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin i Kram Startu Elbląg. W niedzielę o Puchar Polski powalczą panowie. W pierwszych meczach półfinałowych, Vive Tauron Kielce pokonało Gwardię Opole, a MMTS Kwidzyn przegrał z Orlenem Wisłą Płock. Rewanże odbędą się 10 maja.

Lublin był już gospodarzem decydujących meczów o PGNiG Pucharu Polski, gdyż męskie kluby rywalizowały tu w roku 2010,wówczas wygrał zespół Vive Targi Kielce, a kobiece dwa lata później, gdy triumfował SPR Lublin. Bilety, zarówno jednodniowe jak i karnety będą wkrótce dostępne w internecie, w serwisie e-bilet.