Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego chcąc chronić dziko żyjące pszczoły postanowili edukować uczniów. Jednak nie podczas długich pogadanek tylko praktycznie. Szkoły w prezencie dostaną prawdziwe ule, w których zamieszkają pszczoły.

To bardzo ważna pomoc dydaktyczna. Nie jest to jednak ani komputer, ani tablica interaktywna. To pszczeli hotel, przekazany właśnie uczniom.

Populacja murarki ogrodowej drastycznie się zmniejsza. Dlatego naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie chcą chronić te dziko żyjące pszczoły. W ramach działań edukacyjnych przeprowadzone zostaną lekcje pokazowe, a w tuż obok szkół staną pszczele domki. Pszczoły, które wprowadzą się do przyszkolnych hoteli są łagodne. Nie stanowią żadnego zagrożenia dla przebywających w pobliżu osób.

W Lublinie do akcji przystąpiło na razie pięć szkół. Jeśli będą kolejne zainteresowane postawieniem u siebie uli, za darmo dostaną hotele dla pszczół. Jak podaje Green Peace, aż 1/3 produktów, które je człowiek, wymaga zapylenia przez owady.