Do końca sierpnia ma być gotowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie. Chodzi o obiekt Startu przy al. Piłsudskiego. Jest w trakcie gruntownej przebudowy. Dziś postęp prac sprawdzał Polski Związek Lekkiej Atletyki. Jest niemal pewne, że to w Lublinie odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w 2018 roku.

To ma być lekkoatletyczna wizytówka całego regionu. Na razie trudno to sobie wyobrazić, ale nowoczesny obiekt powinien być gotowy do końca sierpnia tego roku.

Choć z ulicy tego nie widać, to roboty budowlane na stadionie Startu idą pełną parą. Najważniejsi ludzie polskiej lekkoatletyki, którzy przyjechali do Lublina sprawdzić postęp prac przy al. Piłsudskiego, byli pod wrażeniem.

Im szybciej stadion będzie gotowy, tym wcześniej odbędą się zawody z prawdziwego zdarzenia. Impreza numer jeden to Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w 2018 roku, których Lublin ma być gospodarzem.

Lekkoatletyczna inwestycja jest ważna nie tylko dla sportowców. To także część rewitalizacji terenów wzdłuż Bystrzycy wraz ze stadionem Arena Lublin, kompleksem Aqua Lublin i rewitalizacją Parku Ludowego.

Tuż po wakacjach, na przebudowanym stadionie Startu ma być zorganizowany finał polskiej ligi lekkoatletycznej, albo otwarcie ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych.