Za nami wyjątkowa aukcja charytatywna - "Dar serca, za dar serca". W Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę można było wylicytować wyjątkowe, bo przygotowane na tę okazję przedmioty. Ale nie za pieniądze - walutą były rzeczy potrzebne przed świętami najmłodszym i jednocześnie najbardziej potrzebującym.

W tę akcję angażują się artyści, znani lublinianie, ale przede wszystkim ludzie dobrej woli, bo przedświąteczna pomoc pozwala - jak przekonują uczestnicy dzisiejszej aukcji i koncertu - na chwilę zatrzymać się i zrozumieć co tak naprawdę jest istotą tych świąt. Od samego początku cały czas z tą akcją jest Krzysztof Cugowski i jego synowie.

Patronat na dzisiejszą aukcją objął wojewoda lubelski. "Dar serca za dar serca" to aukcja wyjątkowa, bo zgodnie z ideą PDPZ - tu nikt nie dotyka pieniędzy. Przygotowane rzeczy można kupić za potrzebne podopiecznym przedmioty.

Akcja PDPZ cały czas trwa - a paczki jeszcze przed świętami trafią do najmłodszych. Jest organizowana po raz dwudziesty czwarty.

"Dar serca za dar serca"