Tańczą, śpiewają, poznają cygańską kulturę, a przede wszystkim pokazują bogactwo swoich osobowości i chętnie dzielą się swoimi refleksjami na temat sztuki. Osoby niepełnosprawne z Polski, Ukrainy i Białorusi wzięły dziś udział w warsztatach, przygotowujących je do jutrzejszych Międzynarodowych Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku.

Uczestnicy warsztatów i spotkań to osoby niepełnosprawne, które starają się wyrażać siebie poprzez sztukę, głównie - taniec i śpiew. Dziś przygotowywali się do sobotniego 19. Przeglądu Piosenki Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna edycja poświęcona jest muzyce cygańskiej.

Artyści to osoby niepełnosprawne nie tylko z całego, ale i z zagranicy. Festiwal dla niepełnosprawnych artystów jest bardzo ważny, pomaga im rozwijać swoje pasje. Prób artystycznego zaangażowania osób z różnego rodzaju dysfunkcjami przybywa także na Ukrainie. Sztuka to dla nich sposób na wyrażanie siebie. Uczęszczają między innymi na zajęcia z arteterapii. Bazują one na sztuce i czerpią z elementów teatru - choreografii, muzyki i śpiewu.

Międzynarodowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych "Spotkania Cygańskie" rozpocznie się jutro w Domu Kultury LSM o godz. 10.00.