W całej Polsce trwa liczenie i segregowanie darów, które udało się zebrać podczas zbiórki w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W Lublinie, gdzie powstała ta idea, udało się zebrać blisko 28 ton prezentów, z czego 8 ton żywności.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów była prowadzona w całym kraju, między innymi Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy Koszalinie. To dopiero początek akcji, bo do zarejestrowanych sztabów można przynosić prezenty dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących do 31 grudnia. Wciąż można również założyć własny sztab akcji.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów to w tym roku duży sukces. Przed wolontariuszami czas przygotowywania świątecznych paczek. W magazynach są tony zabawek, ubrań i produktów żywnościowych, w tym słodyczy.

Zbiórka dotyczy tylko darów rzeczowych, a wolontariusze nie mają prawa przyjmować od ofiarodawców pieniędzy. Prezenty trafią do dzieci w tych miastach, w których były prowadzone zbiórki. W akcję zaangażowały się setki osób.

W okresie świątecznym, przy wsparciu ośrodków pomocy społecznych, dary trafią do najbardziej potrzebujących. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.pdpz.pl