Ułatwienia dla przedsiębiorców, poprawa infrastruktury drogowej i rozwój nowoczesnych technologii, w tym bezzałogowych dronów. Takie obietnice złożył dzisiaj w Chełmie Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju. Spotkał się z przedsiębiorcami i odwiedził laboratoria Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Reaktywacja programu szkoleniowego polskich Sił Powietrznych na samolotach PZL I-22 Iryda. To flagowy i najnowszy pomysł chełmskiej szkoły. Samoloty mogłyby być konsturowane w Chełmie. To właśnie udział rodzimej produkcji jest - zdaniem Mateusza Morawieckiego - najważniejszym czynnikiem dla poprawy sytuacji gospodarczej kraju.

Lubelskie ma zostać objęte programem "Żwirko i Wigura". Plan Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ma więc szansę powodzenia. Ministerstwo Rozwoju chce postawić na rozwój przemysłu lotniczego - zwłaszcza budowę małych samolotów bezzałogowych i dronów.

W trakcie wizyty w Chełmie wiceszef rządu spotkał się z przedsiębiorcami. Mówił między innymi o ostatnich zmianach w rządzie i przedstawił pomysły dotyczące ułatwienia życia przedsiębiorcom. Jedna z chełmskich firm otrzymała dzisiaj dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zajmuje się produkowaniem linii do profilowania blach. Firma chce eksportować swoje produkty, między innymi do Chile, RPA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym chce wspierać spółkę PARP. Chełmska firma to przykład reindustrializacji, czyli ponownego uprzemysłowienia.