Jaki wpływ na przyrodę mają pakiety rolnośrodowiskowe? Czy rolnictwo ekologiczne pomaga zachować różnorodność biologiczną? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukają przedstawiciele instytucji naukowych pod przewodnictwem Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, gdzie trwa podsumowanie polsko-szwajcarskiego projektu, dotyczącego różnorodności biosfery na terenie województwa lubelskiego.

Były szkolenia dla rolników oraz warsztaty dla różnych instytucji, związanych z ochroną różnorodności biologicznej na obszarach rolnych. We wtorek przyszedł czas na podsumowanie projektu, dotyczącego cennych przyrodniczo siedlisk, zlokalizowanych w województwie lubelskim na obszarze Natura 2000.

Projekt, dotyczący cennych przyrodniczo siedlisk na użytkach rolnych, obejmował Polesie lubelskie oraz dolinę Wieprza. Finansowany był ze środków szwajcarsko-polskiego programu współpracy. To ponad 50 wspólnie realizowanych projektów.

Częścią projektu jest cykl sześciu filmów edukacyjno-przyrodniczych, które powstały w ostatnim czasie. Zrealizowane zostały przez lubelski ośrodek TVP i jeszcze w tym roku znajdą się na naszej antenie.