Patrolują i chronią rzeki oraz zbiorniki wodne na Lubelszczyźnie. Teraz będą robić to jeszcze lepiej. Państwowa Straż Rybacka w Lublinie otrzymała dwie nowoczesne łodzie. Sprzęt przekazał wojewoda lubelski, któremu straż podlega. Strażnicy będą z nich korzystać podczas codziennej pracy m.in. na zbiorniku w Nieliszu.

Wakacje to pracowity okres nie tylko dla WOPR i policji, ale także dla Państwowej Straży Rybackiej. Ta lubelska właśnie wzbogaciła się o nowy sprzęt. Dwie łodzie patrolowe przekazał strażnikom wojewoda lubelski. Łodzie usprawnią strażnikom codzienną pracę - m.in. pozwolą dotrzeć do miejsc, szczególnie narażonych na kłusownictwo.

Takim sprzętem prawdopodobnie nie dysponują żadne służby w Polsce. Są nowoczesne i... ekologiczne. Wyposażone w silniki gazowe, bezpieczne i niezniszczalne.

Państwowa Straż Rybacka w Lublinie działa na wszystkich wodach śródlądowych województwa lubelskiego. Służbę pełni w niej 16 strażników na czterech posterunkach – w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej.