Jest superlekki i ekonomiczny. Studenci z Politechniki Lubelskiej stworzyli elektryczny samochód Hydros. Koszt przejazdu tysiąca kilometrów to zaledwie jedna złotówka. Studenci zaprezentowali swoją konstrukcję podczas zawodów Shell Eco Marathon. To wydarzenie, które co roku gromadzi najzdolniejszych inżynierów z całego świata.

Podczas zawodów Eco Shell Marathon prędkość nie jest najważniejsza. Istotna jest ekonomika jazdy. To także okazja do spotkania z najzdolniejszymi inżynierami z całego świata i wymiany doświadczeń w konstruowaniu ekologicznych pojazdów.

W trzydniowych zawodów wzięło udział 36 drużyn z całej Europy. Nie udało się stanąć na podium, ale podczas testów konstrukcja wypadła obiecująco. Teraz przed studentami z Politechniki Lubelskiej kolejne wyzwania. Chcą przerobić Hydros tak, aby podczas przyszłorocznych zawodów, był napędzany wodorem.

Zanim studenci wystartują w przyszłorocznych zawodach, czeka ich przebudowa konstrukcji i liczne testy. Hydros stworzyli studenci z Koła Naukowego "Napęd Lotniczy". Liczą, że ich rozwiązania zrewolucjonizują przemysł samochodowy.