Poznają nowe sposoby prowadzenia gospodarstwa, jak i kiedy stosować opryski, ale i jak chronić przyrodę - ruszył program AgroProNatura. To cykl bezpłatnych szkoleń dla lubelskich rolników. Prowadzi je Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Poznają nowe sposoby prowadzenia gospodarstwa, jak i kiedy stosować opryski, ale i jak skutecznie chronić przyrodę - ruszył cykl bezpłatnych szkoleń dla lubelskich rolników w ramach projektu AgroProNatura, którego koordynatorem jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-PIB w Puławach.

Dziś ze szkolenia skorzystali rolnicy z gminy Ludwin i Uścimów. Poznawali bardzo często nowe dla nich metody prowadzenia gospodarstwa - tak by prowadzić je w zgodzie z naturą.

Zainteresowanie wśród rolników z Ludwina było bardzo duże. W trakcie szkolenia omawiano przede wszystkim jakie korzyści dla rolnika płyną z utrzymywania bogactwa gatunkowego dzikich roślin i zwierząt w gospodarstwie. Przedstawiono również jaki wpływ na owady zapylające, głównie pszczoły, ma stosowanie pestycydów.

Projekt AgroProNatura finansowany jest ze Szwajcarko-Polskiego Programu Współpracy. Do końca czerwca takie szkolenia mają odbyć się w 40 gminach naszego województwa. W sumie zostanie przeszkolonych 800 rolników. Najbliższe szkolenie odbędzie się 7 czerwca w gminie Milejów. Szkolenia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich rolników. Więcej informacji o szkoleniach można znaleźć na stronie www.agropronatura.pl.