Naukowcy z Lublina mogą zbawić miliardy internautów na całym świecie. Dzięki ich wynalazkowi, ściąganie ulubionego filmu potrwa sekundę. Przesłanie danych jeszcze krócej. Wystarczy niewielkie urządzenie, nad którym specjaliści z Politechniki Lubelskiej pracowali przez dwa lata.

Optyczny przełącznik fotoniczny to lekarstwo na problemy z internetem. Kilkanaście elementów połączonych ze sobą, zamkniętych w obudowie i podłączonych do komputera.

Wynalazek naukowców z Politechniki Lubelskiej, pozwoli stukrotnie zwiększyć prędkość przesyłania danych przez internet. Wszystko dzięki zmianie technologii przesyłu.

Nowe rozwiązanie nie tylko przyśpieszy internet, ale też skutecznie wyeliminuje wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. To znaczy, że mikrofalówka w pobliżu komputera, czy inne urządzenie, nie przeszkodzi w szybkim działaniu sieci.

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej nad przyśpieszeniem internetu pracowali dwa lata. Skorzystają na tym nie tylko firmy, ale też odbiorcy indywidualni.

Rozwiązanie czeka teraz na przyznanie ochrony patentowej. Do końca roku ma być gotowy prototyp rewolucyjnego przełącznika, którym już interesuje się wiele firm.