W sklepie w miejscowości Dąbrówka co prawda nie można już kupić alkoholu, ale jest za to darmowa kawa z ekspresu, plac zabaw i seanse filmowe pod chmurką. Zmiany wywołały zaskoczenie turystów i zadowolenie mieszkańców.

Jeszcze niedawno to był zwykły sklep. Można było tu kupić piwo, a nawet mocniejsze trunki. Dziś jest to miejsce kultury i spotkań mieszkańców. Grill, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i kajaków, a nawet darmowy dostęp do internetu.

Po alkoholu na sklepowych półkach nie ma śladu. Powstała "strefa trzeźwości". Wszystko za sprawą Roberta Niedziałka, lubelskiego biznesmena, który wydzierżawił sklep i stworzył tu oazę dla osób, chcących wypocząć kulturalnie.

Wieczorami wyświetlane są bajki dla dzieci. Funkcjonuje także świetlica w stodole, gdzie prowadzone są warsztaty dla najmłodszych. Plastyczne, teatralne i muzyczne.

Zajęcia będą prowadzone do końca lipca. Na ich zakończenie animatorzy, wspólnie z dziećmi, przygotują przedstawienie teatralno-wokalne, na które zaproszą wszystkich mieszkańców Dąbrówki. Ponadto, pod koniec wakacji w świetlicy zostanie zaprezentowana wystawa rysunków, które w ramach warsztatów tworzą dzieci. (TVP Lublin)