Mieszkańcy Bronowic walczą o swoją dzielnicę. Chcą remontów ulic, chodników i budowę parkingów. Pod obywatelskim projektem uchwały podpisało się ponad tysiąc osób. Mają nadzieję, że miasto uwzględni ich postulaty w przyszłorocznym budżecie. Jednak takie nadzieje mają też mieszkańcy innych dzielnic Lublina.

Ulice - Pogodna, Sokola, Łabędzia, Sowia i Krańcowa zdaniem mieszkańców Bronowic wymagają natychmiastowego remontu. Twierdzą oni, że nawierzchnia głównych dróg i ciągów pieszych nie była tu wymieniana od 50 lat. Drobne remonty wykonywane przez wspólnoty mieszkaniowe to ich zdaniem za mało. Problemem jest też niedrożna kanalizacja burzowa i brak parkingów. W ostatnich latach Społeczny Komitet Dzielnicy Bronowice walczył o budowę pływalni przy ulicy Łabędziej, sygnalizacji świetlnej i czterech skwerów.

Lubelski ratusz bierze pod uwagę postulaty Bronowic ale podkreśla też, że prace nad kształtem przyszłorocznego budżetu wciąż trwają. Lista życzeń i potrzeb wszystkich dzielnic jest bardzo długa. Projekt uchwały będzie rozpatrywany przez poszczególne komisje oraz na sesji Rady Miasta w najbliższy czwartek. (TVP Lublin)